LED Circuit board Backlight 825/855, 1175mm, 180° lens, 24V, 8W+8W, IP20, white dynamic, dimmable
In stock
Article number
116930
| Product description | LED Circuit board Backlight 825/855, 1175mm, 180° lens, 24V, 8W+8W, IP20, white dynamic, dimmable |
|---|---|
| Article number | 116930 |
| GTIN-EAN | 9009377168741 |
| Dimmable | Ja |
| Housing color | white |
| Rated power | 16 W |
| Luminous flux in lumen | 1750 lm |
| Housing material | Copper |
| Active power in Watt | 15,8 W |
| Pitch SMD (mm) | 78,00 |
| CRI (RA) value | 80 |
| Guarantee in years | 3 |
| Nominal voltage | 24 V DC |
| Lifetime L70|B10 | 50000 |
| Color temperature | 2500K - 5500K |
| Protection class | IP20 |